تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات


  هر 15 روز يك بار صداوسيماي ايلام درباره ي محيط زيست برنامه دارد !؟!

  نشست هم اندیشی رسانه ها و انجمن محیط زیست برگزار و مرکز آگاهي رسانی "ایلام پاک" افتتاح شد .

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، منطقه ي ایلام ، «علی رامک» ، مدیرکل صدا و سیمای مرکز ایلام در این  نشست اظهار کرد : محیط زیست و رسانه دو مقوله ي بسیار مهم است و سه نقش مهم آگاهي ‌رسانی ، آگاهی بخشی و فرهنگ سازی بر عهده ي رسانه‌ ها است .

  وی با بیان این که رسانه در هر جایگاهی که باشد یک اندیشه ي بسیار تاثیرگذار است افزود : باید اندیشه ‌های نظام اسلامی که یکی از آن ها حفاظت از محیط زیست است در برنامه ‌های رسانه ي ملی تبیین شود .

  رامک ادامه داد : در قرآن کریم تاکید ویژه بر محیط زیست شده پس باید به آن به عنوان یک  امانت نگاه کنند و مردم باید از این امانت به خوبی نگهداری کنند اما متاسفانه تا الان نقش خود را به عنوان امانتداری خوب ایفا نکرده‌ایم .

   مدیر کل صدا و سیمای مرکز ایلام با اشاره به این که تهدید‌های زیست محیطی ، احیاي منابع طبیعی و مطالبه از سازمان‌ ها و دستگاه ‌های متولی وظیفه ي رسانه ي ملی است و در این راستا برنامه ‌هایی در دست اقدام داریم گفت : هشدار به مسوولان و مردم در مورد خطرات زیست محیطی از دیگر اهداف رسانه ي ملی است .

  وی حمایت و آگاهي ‌رسانی از حرکت نهاد‌های مردمی ، پوشش خبری و ایجاد برنامه ‌های آموزشی زیست محیطی از دیگر اهداف رسانه ي ملی در استان در راستای حفاظت از محیط زیست است ساخت مستند «در پناه بلوط» و خزندگان منطقه ایلام  را از جمله کار‌های رسانه ي ملی در راستای حفظ محیط زیست عنوان کرد .

  مدیر کل صدا و سیماي استان با بیان این که در هر 15 روز در رسانه ي ملی استان یک بار در حوزه ي محیط زیست برنامه یا اخباری تهیه و پخش می‌شود افزود : در حد توان در راستای حفاظت از محیط زیست استان تلاش خواهیم کرد .

  به گزارش خبرنگار ایسنا ، در ادامه «غلامحسین کاظمی» مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان نیز به حفاظت از محیط زیست به عنوان یک وظیفه ي همگانی مورد تاکید قانون اشاره و  با بیان اینکه استان ایلام در تشکیل سازمان ‌های مردم نهاد جزء استان‌ های پیشرو است افزود : ایلام در عرصه‌ های مختلف استانی بکر و زیبا است و تنوع زیست محیطی بسیار خوبی دارد .

  کاظمی ادامه داد : به دلیل تنوع آب و هوایی استان در فصل زمستان بیش از 30 هزار قطعه پرنده ي مهاجر به استان وارد می‌شوند و در کنار آبگیرها و رودخانه‌ های سطح استان استقرار می‌یابند .

  مدیر کل حفاظت محیط زیست استان با اشاره به اینکه آموزش و تنویر افکار عمومی مقوله ي مهی است که رسانه ‌ها در آن تاثیر کلیدی دارند خاطرنشان کرد : دستگاه‌ های متولی حفاظت و محیط زیست به تنهایی نمی‌توانند از این حوزه نگهداری کنند لذا حضور و مشارکت تشکل ‌های مردمی بسیار ضروری است .

  وی با تاکید بر این که رسانه ها باید با اطلا‌ع‌رسانی و فرهنگ‌ سازی مردم را  پای کار بکشند اضافه کرد: راه‌های حفاظت از این سرمایه عظیم باید برای مردم تبیین شود .

  پ.ن : در اين كه حفاظت از محيط زيست وظيفه ي همه است شكي نيست ولي مسوولان و دلسوزان محيط زيست و كساني كه نسبت به مسايل زيست محيطي آگاهي دارند سهم بيشتري دارند .
  چون حفاظت از محيط زيست نيازمند همكاري همه است و بايستي تمام اقشار جامعه در آن دستي داشته باشند ؛ نبايد مسوولين مربوطه از اين موضوع براي سهل  انگاري درباره ي محيط زيست استفاده كنند و آن را به هواي ديگري رها كنند .
  در ادامه بايد توجه داشته باشيم كه مردم استان ايلام داراي فرهنگ بالاي محيط زيستي هستند و نبايد به راحتي جامعه را بي فرهنگ قلمداد كنيم ! توجه داشته باشيم كه هنوز هم زندگي عشايري در استان به طور گسترده وجود دارد و اين نوع زندگي با اين كه با طبيعت به طور مستقيم در ارتباط است سهم كمي در بحران هاي زيست محيطي دارد .
  آن چه امروزه محيط زيست را با خطر جدي روبه رو كرده است توسعه ي ناپايدار است و بس .
  منابع :
  1) خبرگزاري ايسنا ، برگرفته از سايت ايلام امروز www.ilamtoday.com
  2) كرمي ، علي ، مدير وبلاگ ، پ.ن ، عكس خبري


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : زیست ,محیط ,استان ,رسانه ,حفاظت ,زيست ,محیط زیست ,محيط زيست ,زیست محیطی ,زیست استان ,راستای حفاظت ,توجه داشته باشيم ,دیگر اهداف رسانه ,

تبلیغات


  Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز جمعه 5 خرداد 1396

تبلیغات

ads2

تبلیغات

ads3

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر